آشنایی با تکنیک های لایه نشانی

آشنایی با تکنیک های لایه نشانی


 

درباره دوره

آشنایی با تکنیکهای لایه نشانی

امروزه به دلیل ویژگی های منحصر به فرد روش های لایه نشانی در بهبود بخشیدن و بهینه کردن کارایی و خواص مواد، و همچنین استفاده از لایه های نازک در ساخت ادوات الکترونیک، انواع حسگرهای گازی و زیستی، سلولهای خورشیدی و کاربردهای متعدد دیگر باعث شده است که آشنایی با روشهای لایه نشانی لایه های نازک اهمیت فراوانی پیدا کند.لایه های نازک همچنین منجر به بهبود مقاومت به خوردگی، اکسیداسیون، سایش، تنش های حرارتی و نیز ارتقاء خواص مکانیکی مواد می شود.  این دوره به بررسی تکنیکهای گوناگون لایه نشانی به روشهای تبخیر فیزیکی و تبخیر شیمیایی می پردازد و با انواع تکنیکهای متداول آشنا خواهیم شد و با استفاده فیلمهای آموزشی به صورت ملموس با روش کار این دستگاه ها حین کار آشنا می شویم.

دوره آموزش «آشنایی با تکنیکهای لایه نشانی» توسط آقای دکتر یاسر عبدی به صورت غیرحضوری ارائه می شود. این دوره در چهار جلسه دو ساعته به صورت آنلاین برگزار می شود و در تدریس دوره علاوه بر مباحث نظری به صورت تصویری از عملکرد دستگاه ها در حین کار آشنا خواهیم شد.

این دوره آزمون پایانی ندارد و گواهی پایان دوره براساس شرکت فعالانه در کلاسها ارائه خواهد شد. گواهی پایان دوره به صورت دوزبانه (فارسی و انگلیسی) و با مهر و امضای مدرس و معاونت آموزشی پردیس علوم دانشگاه تهران خواهد بود.

هزینه ثبت‌نام در این دوره، 420 هزار تومان است.

 

در باره مدرس:

این دوره توسط دکتر یاسر عبدی استاد تمام دانشکده فیزیک دانشگاه تهران برگزار می شود. دکتر عبدی متخصص حوزه های نانوفیزیک و نانوالکترونیک تجربی است و بیش از 150 مقاله ISI در مجلات معتبر علمی دارد.

https://scholar.google.com/citations?user=w6X68R4AAAAJ&hl=en

http://physics.ut.ac.ir/~abdi/

 

سرفصل های درس:

  • اصول کلی لایه نشانی
  • تفاوتها و مزایای روشهای لایه نشانی تبخیر فیزیکی و تبخیر شیمیایی
  • آشنایی با دستگاه لایه نشانی کند و پاش
  • آشنایی با دستگاه لایه نشانی تبخیر گرمایی
  • آشنایی با روش های لایه نشانی CVD
  • آشنایی با خلا

 

ثبت نام دوره

 

 

 

آدرس کوتاه :