آقای دکتر سیامک یاسمی، استاد دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه تهران، اولین ریاضیدان ایرانی، عضو دائمی فرهنگستان علوم جهان

آقای دکتر سیامک یاسمی، استاد دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه تهران، اولین ریاضیدان ایرانی، عضو دائمی فرهنگستان علوم جهان


آقای دکتر سیامک یاسمی، استاد دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه تهران به عنوان اولین ریاضیدان ایرانی،  عضو دائمی فرهنگستان علوم جهان (The World Academy of Science) با عنوان اختصاری TWAS (توآس) انتخاب شدند.

فرهنگستان علوم جهان به همت پروفسور عبدالسلام (یکی از برندگان جایزه نوبل) از سال ۱۹۸۷ میلادی با برگزاری همایشی در شهر پکن کشور چین به طور رسمی آغاز به کار نمود. در سال ۲۰۰۰ میلادی کشور ایران میزبان همایش تواس بود. آخرین همایش تواس نیز در سال ۲۰۱۶ در شهر کیگالی کشور رواندا برگزار شد.

بنا بر جزییات درج شده در تارنمای این فرهنگستان، از ماموریت های علمی آن می توان به نمایندگی و ارائه مهم ترین دستاوردهای علوم در کشورهای در حال توسعه اشاره کرد. انتخاب اعضاء بر اساس شایستگی های علمی، اخلاقی، و ترویجی افراد می باشد. تنها دانشمندانی نامزد عضویت در این فرهنگستان می شوند که از استانداردهای جهانی بالایی برخوردار بوده و با فعالیت های پژوهشی خود نتایج ارزشمندی را به علوم جهان افزوده باشند.

هم اکنون ۱۱۸۱ عضو دائمی این فرهنگستان از کشور های مختلف در ۱۰ گروه مشغول به فعالیت های علمی و ترویجی می باشند. در این میان تعداد ۱۴ عضو از کشور ایران شامل ۴ عضو در گروه فیزیک، ۴ عضو در گروه شیمی، ۴ عضو در گروه پزشکی، یک عضو در گروه مهندسی و یک عضو در گروه کشاورزی در فهرست اعضای آن هستند.

این موفقیت را خدمت ایشان و جامعه ریاضیدانان و خانواده بزرگ دانشگاه تهران صمیمانه تبریک عرض نموده و بهروزی و موفقیت روزافزون ایشان را در عرصه علم و فناوری آرزومندیم.

آدرس کوتاه :