آموزش طیف سنجی رزونانس مغناطیسی هسته (NMR)

آموزش طیف سنجی رزونانس مغناطیسی هسته (NMR)


 

درباره دوره

تابش الکترومغناطیس در ناحیه فرکانس رادیویی ۴ تا ۶۰۰ مگاهرتزMHZ به هسته هایی که در میدان شدید مغناطیسی قرار گرفته اند تابانده می شود. این میدان مغناطیسی برای این است که هسته ها، حالت های انرژی مورد نیاز جهت جذب را پیدا کنند. NMR قادر است در سطح مولکولی خواص فیزیکوشیمیایی سیستم های مختلف را تجزیه و تحلیل نماید، اساس کار تجزیه و تحلیل هسته اتم هایی است که به صورت ذاتی دارای خاصیت مغناطیسی هستند. از آنجایی که میدان مغناطیسی مربوط به هر ترکیب منحصربه‌فرد است، در شیمی مدرن، طیف سنج NMR روشی قطعی برای شناسایی ترکیبات خالص تک مولکول آلی است. همچنین بیوشیمیست‌ها نیز از NMR برای شناسایی پروتئین‌ها و دیگر مولکول‌های پیچیده استفاده می‌کنند.

دوره آموزش « آموزش طیف سنجی رزونانس مغناطیسی هسته (NMR)» توسط آقای دکتر علیرضا عباسی به صورت غیرحضوری ارائه می شود. این دوره در سه جلسه دو ساعته به صورت آنلاین برگزار می شود و در تدریس دوره علاوه بر مباحث نظری به صورت تصویری از عملکرد دستگاه ها در حین کار آشنا خواهیم شد.

این دوره آزمون پایانی ندارد و گواهی پایان دوره براساس شرکت فعالانه در کلاسها ارائه خواهد شد. گواهی پایان دوره به صورت دوزبانه (فارسی و انگلیسی) و با مهر و امضای مدرس و معاونت آموزشی پردیس علوم دانشگاه تهران خواهد بود.

هزینه ثبت‌نام در این دوره، 420 هزار تومان است.

 

در باره مدرس:

این دوره توسط دکتر علیرضا عباسی استاد تمام دانشکده شیمی دانشگاه تهران برگزار می شود. دکتر عباسی متخصص حوزه های نانوشیمی و نانوالکترونیک تجربی است و بیش از 150 مقاله ISI در مجلات معتبر علمی دارد.

https://scholar.google.com/citations?user=bKr9u04AAAAJ&hl=en

https://schem.ut.ac.ir/lab024

 

سرفصل های درس:

  • کلیاتی در مورد روش‌های تغییز ساختمان ترکیبات آلی
  • هسته‌های قابل رویت توسط NMR
  •  اصول ایجاد سیگنال در NMR
  •  تفسیر طیف‌های  NMR
  •  آشنایی با نحوه کار دستگاه

 

ثبت نام دوره

 

 

 

آدرس کوتاه :