کنفرانس بین المللی جبر جابجایی و کاربردهای آن در هندسه جبری

کنفرانس بین المللی جبر جابجایی و کاربردهای آن در هندسه جبری


نخستین کنفرانس بین المللی جبر جابجایی و کاربردهای آن در هندسه جبری در مرند آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دکتر امیر باقری رئیس این کنفرانس گفت: نزدیک ۸۰ مقاله به دبیرخانه این کنفرانس رسیده که از این تعداد ۴۵ مقاله پذیرفته شده و در طول برگزاری این همایش در قالب سخنرانی ارائه خواهد شد.
وی اضافه کرد: کنفرانس بین المللی جبر جابجایی و کاربردهای آن در هندسه جبری با هدف گرد هم آوردن محققان و علاقمندان به جبرجابجایی و ارتباط آن با دیگر شاخه‌های ریاضیات به افتخار شصتمین سال تولد پروفسور سیامک یاسمی برگزار می‌شود. دکتر سیامک یاسمی، استاد دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه تهران، اولین ریاضیدان ایرانی عضو دائمی فرهنگستان علوم جهان است.
دکتر امیر باقری با اشاره به سخنرانی ۱۵ استاد صاحب نام دنیا از ۱۰ کشور جهان از جمله آلمان، اسپانیا، فرانسه، هندوستان، عراق در این کنفرانس، گردهمایی متخصصان ایرانی و خارجی جهت تبادل نظر در خصوص آخرین دستاوردهای روز دنیا و همچنین حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی جهت بهره مندی از این جمع علمی را از دیگر اهداف برگزاری این کنفرانس اعلام کرد و افزود: در کنار این کنفرانس سعی بر این شده که از حضور اساتید برجسته برای برگزاری کارگاه‌های مختلف علمی نیز بهره‌مند شویم.
نخستین کنفرانس بین المللی جبر جابجایی و کاربردهای آن در هندسه جبری با حضور اساتید، محققان و دانشجویان این رشته تا ۱۲ مهرماه به میزبانی دانشکده فنی و مهندسی مرند برگزار می‌شود.

 

آدرس کوتاه :