بخش پایان نامه ها

پایان‌نامه‌های انگلیسی و فارسی دانشجویان تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری) پردیس علوم در این بخش نگهداری می‌شود. لازم به ذکر است پایان‌نامه‌های رشته‌های مربوط به فیزیک در کتابخانه دانشکده فیزیک نگهداری می‌شود.

نمایه‌سازی پایان‌نامه‌های پردیس علوم
کتابخانه پردیس علوم جزو معدود کتابخانه‌های دانشگاهی در ایران است که نمایه‌سازی پایان‌نامه‌ها را به عنوان یکی از فرایندهای تخصصی رشته کتابداری و اطلاع رسانی از سال 1395 در دستور کار خود قرار داده است. نمایه‌سازی این اسناد، علاوه بر اینکه امکان بازیابی موضوعی و دسترسی سریعتر به محتوای پایان‌نامه‌ها را فراهم می‌‌آورد، تلاش و زمان لازم برای یافتن اطلاعات را نیز کاهش می‌دهد و توفیق کاربران در بازیابی اطلاعات مرتبط را هم به حداکثر می‌رساند (انتخاب واژه مناسب در زمان کمتر و با تلاش کمتر).
از تعداد کل پایان‌نامه‌های رشته‌های حوزه علوم پایه (6200 عنوان) تاکنون، پایان‌نامه‌های رشته‌های زمین‌شناسی، زیست‌شناسی، بیوتکنولوژی و ریاضی نمایه‌سازی شده‌اند و نمایه‌سازی پایان‌نامه‌های گروه شیمی  و فیزیک در حال انجام است.
شیوه جستجوی پایان‌نامه با کمک توصیفگرهای نمایه‌سازی شده در نرم‌افزار کتابخانه به این صورت است که کاربران پس از انتخاب پایگاه پایان‌نامه‌های فارسی، علاوه بر فیلدهای عنوان، پدیدآور، موضوع و ... از طریق مدخل توصیفگر نیز می توانند عبارت جستجوی خود را وارد نموده و به نتایج دقیق‌تر و مرتبط‌تر با حداقل زمان ممکن دست یابند.
 
دانشجویان مقطع ارشد و دکتری برای تسویه حساب کتابخانه باید مراحل زیر را رعایت فرمایند:
  • در نسخه چاپی پایان‌نامه، باید صفحه گواهی دفاع ممهور به مهر آموزش تحصیلات‌تکمیلی پردیس علوم  و همچنین صفحه گواهی اصالت اثر امضا شده قرار داده شود.
  • تهیه دیسک‌فشرده (CD) حاوی:
  1. متن کامل و یکپارچه پایان‌نامه (دارای گواهی اصالت اثر امضا شده  و گواهی دفاع مهر شده) با دو فرمت Word  و PDF
  2. تهیه فایل فشرده (RAR) از متن کامل PDF
  3. تهیه فایل 15 صفحه اول پایان‌نامه با فرمت PDF به همراه فایل فشرده (RAR) آن
  • عنوان تمام فایل‌ها در (CD) با الفبای انگلیسی ذخیره شود.
  • دانشجویان دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر: تهیه دیسک فشرده (CD) حاوی متن کامل پایان‌نامه (دارای گواهی اصالت اثر امضا شده  و گواهی دفاع مهر شده) و 15 صفحه اول پایان‌نامه با فرمت PDF به همراه فایل فشرده (RAR) آنها، صفحه عنوان فارسی و لاتین با فرمت Word، تهیه چکیده‌های فارسی و لاتین با فرمت Word، تهیه فایل متن کامل پایان‌نامه با فرمت Latex  

 

  • CD پایان‌نامه باید بدون لیبل باشد و یا تا حد امکان از تهیه CD با برچسب رنگی خودداری شود.
  • از نوشتن عنوان پایان‌نامه و مشخصات فردی بر روی CD خودداری نمایید.
 

فعالیت‌ها:
- پاسخگویی به مراجعان حضوری
- پاسخگویی مراجعان غیرحضوری (از طریق تلفن و پست الکترونیک)
- جستجوی موضوعات و پایان‌نامه‌های درخواستی در پایگاه پایان‌نامه‌ها
- ورود اطلاعات، به روزرسانی و اصلاح اطلاعات پایان‌نامه‌ها در نرم افزار کتابخانه

 

ساعت کار: شنبه تا چهارشنبه ۱۵:۳۰-۸
تلفن: ۶۱۱۱۳۶۳۳